Történet

Kategória: Rólunk Módosítás: 2020. július 02. csütörtök Megjelent: 2014. október 03. péntek

A Kaposvári Szakképzési Centrum Nagyatádi Ady Endre Technikum és Gimnázium, ahogy a múltban, a jelenben is olyan képzési szerkezetet kínál, amely igazodik a szülők, tanulók és a munkaerőpiac folyamatosan változó elvárásaihoz.

Ennek megfelelően emelt szintű nyelvoktatás, gépészet, informatika, egészségügy, közgazdaság és pedagógia ágazati oktatás került be az új képzési szerkezetbe. A szakképzés területén, a munkaerőpiacon keresett szakmai képzéseket vezettünk be, melyeket duális képzés keretében oktatunk. Ezzel a képzési móddal tanulóink már szakgimnáziumi tanulmányaik során közvetlen kapcsolatot alakítanak ki a munka világával, munkahelyi környezetben szocializálódnak a gyakorlati képzés során. Mindehhez modern, a közelmúltban teljes felújításon átesett iskolaépület és kollégium, jól felszerelt, korszerű tanműhely, demonstrációs termek és partnerintézmények állnak rendelkezésre.

Felújított kollégiumunkban a tanulók kétágyas szobákban kerülnek elhelyezésre. Minden szobához fürdőszoba tartozik, a szobákban internet csatlakozási lehetőség van kiépítve. A beiskolázási körzetünkben élő családok szociális, anyagi és kulturális helyzete egymástól nagymértékben eltér, ezért megpróbáljuk segíteni a nehéz körülmények között élő, hátránnyal induló tanulók felzárkóztatását, ugyanakkor kiemelt fontosságú feladatnak tekintjük a tehetséges, jó képességű növendékeink tehetséggondozását is.

A 2015/16-os tanévben nappali tagozaton 481 fő, felnőttoktatás keretében, esti tagozaton 156 fő tanult intézményünkben, kollégiumunk tanulólétszáma 83 fő volt.

Attachments:
FileDescriptionFile size